ŚCIANKA TRENINGOWA DO TENISA
Elegancki wygląd. Unikalne podejście. Praca w elitarnym gronie naukowców, specjalistów oraz doświadczonych graczy dała nam możliwość stworzenia produktu na światowym poziomie. Dzięki temu zyskaliśmy unikatową konstrukcję ściany przy zachowaniu doskonałych walorów estetycznych oraz funkcjonalnych.

Gra na parabalicznej ściance do tenisa zapewnia comfort gry zbliżony do gry na pełnowymiarowym korcie ze sparing partnerem. Zasadnicza różnica polega na tym że gracz odbija piłkę także za "nieobecnego" zawodnika co podwaja jego intensywność gry.
LOT POWRACAJĄCEJ PIŁKI JEST IDENTYCZNY
JAK ODBICIE PRZECIWNIKA PRZY GRZE NA PEŁNYM KORCIE
Zgodnie z prawem fizyki kąt padania i odbicia są równe. Piłka tenisowa podczas lotu poziomego opada pod wpływem siły grawitacji. Grając na płaskiej ścianie musimy skierować piłkę odpowiednio wysoko tak aby po odbiciu piłka wróciła z powrotem na rakietę gracza.
- Piłka po odbiciu na wysokości "tuż nad siatką" jest podnoszona lekko w górę i dzięki temu leci na wysokości rakiety gracza
- Tor bardzo niskich piłek tuż nad nawierzchnią jest "naprawiany" i piłka z powrotem wraca do gry





Odpowiednio dobrany, paraboloidalny kształt ściany koryguje wpływ grawitacji na trajektorię piłki.
Co to znaczy ze piłka zawsze wraca na rakietę?
Zgodnie z prawem fizyki kąt padania i odbicia są równe. Piłka tenisowa podczas lotu poziomego opada pod wpływem siły grawitacji. Grając na płaskiej ścianie musimy skierować piłkę odpowiednio wysoko tak aby po odbiciu piłka wróciła z powrotem na rakietę gracza. Niedogodność ta może być skorygowana poprzez pochylenie ściany do tyłu. Piłkę można wówczas kierować niżej i piłka po odbiciu wróci do gracza. Jeśli chcemy żeby piłka zawsze wracała do gracza bez względu na wysokość odbicia to ściana na każdej wysokości musi mieć odpowiednio inny kąt pochylenia. Im niżej tym ten kąt pochylenia musi być większy. Jeśli gracz stoi w głębi kortu to aby piłka odbita od płaskiej ściany wróciła do niego musi zostać odbita na wysokości ok 2m. Ta zależność jest zachowana także w ścianie parabolicznej. Górna część ściany jest zagięta w kierunku gracza, w efekcie zbyt wysokie piłki są kierowane ku dołowi tak aby trafić powtórnie na rakietę gracza. Niezależnie od krzywizny ściany, na tor lotu piłki ma także siła uderzenia i rotacja. Dostosowując siłę uderzenia do odległości od ściany uzyskujemy ciągłość odbić bez korekcji pozycji.
Minimalna wystarczająca szerokość ściany do tenisa to 4m (ok ½ szer. kortu ) Stojąc w głębi kortu ( ok 10 m od ściany ), gracz może wykonywać wykrok i półobrót jak do forhendu i backhandu posyłając płaskie piłki tuż nad wysokość siatki. Gra jest dwukrotnie bardziej intensywna niż na korcie gdyż gracz odbija piłki za siebie i „za przeciwnika”. Jeśli piłka nie zostanie skierowana poza kort to praktycznie nie ma zepsutych piłek. Zbyt niskie piłki ( nawet te odbite tuż nad ziemią ) są podnoszone i wprowadzane do gry. Podobnie jest ze zbyt wysokimi piłkami.
BROSZURA : do pobrania > ZOBACZ
TECHNOLOGIA ŚCIANY DO TENISA
- Wolnostojąca ścianka tenisowa, zmontowana z prefabrykowanych elementów o wymiarach 1x1 [m] i 20 [mm] grubości
- Wysokość ściany do tenisa 3 [m]
- Optymalna szerokość do gry w tenisa dla jednego gracza jest 4 [m] (ale szerokość jest dostosowana do wymagań klienta)
- Montaż ściany zajmuje kilka godzin. Ściana może zostać zdemontowana i zmontowana ponownie.
- Ściana jest wykonana z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych technologii.
- Konstrukcja ściany do gry w tenisa jest zgłoszona w Urzędzie Patentowym RP
WŁASNOŚCI ŚCIANKI DO TENISA:
Podczas projektowania szczególną uwagę zwracono na:
- estetyczny wygląd
- łatwość montażu ( całkowicie ręczny bez użycia ciężkiego sprzętu budowlanego )
- funkcjonalność
- optimalne wymiary
- odporność nawarunki pogodowe
- minimum formalności (wystarczy zgłoszenie w UM)
- bezobslugowość
- przystępną cenę
MATERIAŁY DO POBRANIA:
MODUŁY ŚCIANKI DO TENISA : format .dwg > POBIERZ
MODUŁY ŚCIANKI DO TENISA : format: .pdf > POBIERZ
Cały obiekt bądź jego elementy idealnie nadają się do zastosowania na kortach tenisowych, przy szkołach, hotelach oraz innych obiektach rekreacyjnych